Budavári Királyi Palota

Budavári Királyi Palota

Támogatja Nagy-Magyarország, a Magyar Királyság területeinek egyesítését!

Királyi bejegyzések archívuma

A királyi oldal rendszeres olvasása jót tesz a Magyar Királyságnak és Önnek egyaránt!

2010. május 7., péntek

Magyar Országgyűlés Alsóháza


Döntöttek a pártok az Országgyűlés ülésrendjéről.




Döntöttek a pártok az új Országgyűlés ülésrendjéről és a bizottsági kérdések nagy részéről is a mai tárgyaláson. Az LMP nem akart ugyan a Jobbik mellé kerülni, végül mégis elfogadták a döntést. Érdemi vita a külügyi bizottság elnökségéről volt, illetve, hogy melyik ellenzéki pártnak hány elnöki hely jusson.
Ki hová üljön az új Országgyűlésben - erről is egyzetettek a most megválasztott parlament pártjai, immáron harmadszor. „Mi a B verziót támogatjuk” - eszerint ugyanis az LMP mellett a szocialisták és nem a Jobbik frakciója ült volna. A Lehet Más a Politika azt akarta, hogy ahogy 1998 és 2002 között a MIÉP-et, most a Jobbikot, tegyék a parlamenti patkó szélére.Végül mégis az A verziót fogadták el a delegáltak, amely a mandátum arány rendezési elvét vette alapul. Ennek megfelelően a patkó jobb oldalán a Fidesz- KDNP frakciója ül, mellettük az LMP, aztán a Jobbik. Az egyetlen független képviselő, Molnár Oszkár az LMP frakciójának legfelső sorában kapott helyet. „Mi igyekeztünk egy korrekt ajánlattal az ellenzék elé jönni a mai tárgyalási fordulóban” – mondta Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője ezt már a bizottsági elosztásra mondta.
„A szám szerinti mandátumarányt eltérítve minden bizottságban javaslatot tettünk arra, hogy az ellenzék minden bizottságban egyharmaddal rendelkezzen, amely a házszabály tekintetében kiemelten fontos kérdés. 1994 óta ez lehetőséget biztosít a szakmai kezdeményezések és a törvénymódosítások plenáris ülésen való megtárgyalására” – tette hozzá Lázár János. Az eddigi 18 helyett, 19 bizottság lesz. Az új a fogyasztóvédelemmel foglalkozik majd. A Fidesz 6 bizottság elnöki posztját ajánlotta fel az ellenzéknek: köztük például a költségvetési és számvevőszéki bizottságét. A külügyi bizottságot viszont az eddigi gyakorlattal szemben kormánypárti elnök vezetné. „Mi a bizottsági struktúrát és a kormánypárt által javasolt - az ellenzék számára jutatott státuszszámokat elfogadtuk” – fűzte hozzá Vona Gábor, a Jobbik elnöke.
Nyomtatás

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Keresés ebben a blogban

Oldal statisztika: összes oldalmegjelenítés