Őfelsége Levente király óhaja a királyság államforma Alaptörvényben való
rögzítése az Országgyűlés által és a Budavári Királyi Palota átadása a
Magyar Királyi Udvar részére!
A miniszterelnök úr jelenlegi álláspontja szerint a bérfelzárkóztatást egyedül a magyar gazdaságtól várhatjuk, mely alapvetően jó meglátás és mindent meg is kell tennünk annak érdekében, hogy a tőlünk telhető mértékben ez meg is valósuljon.
Azonban tisztában kell lennünk lennünk Magyarország történelmi helyzetével és gazdasági helyzetével. A posztkommunista országok gazdaságilag lemaradott hátrányos helyzetben léptek be az Európai Unióba.
A jelentős különbségek egyből kiviláglanak ha pl. a magyar gazdaságot összehasonlítjuk a holland gazdasággal, mely egy Dunántúlnyi terület. GDP Magyarország 2016 125 milliárd USD, GDP Hollandia 2016 750 milliárd USD. Hollandia népessége majdnem 2x akkora, mint Magyarország, tehát a népességszám figyelembevételével is több, mint 3x, anélkül 6x akkora gazdaság, mint Magyarország, mely azt jelenti, hogy a holland gazdaság utoléréséhez legalább 300%, 600% növekedésre van szükségünk összehasonlítva az évi 4% éves növekedéssel. Átlagfizetés vonatkozásában pl. összehasonlíthatjuk a svéd havi 800000 forintos átlagfizetést a magyar havi 200000 forinttal, mely közel a négyszerese, azaz 400% béremelés szükséges.
Ekkora növekedést Magyarország önerőből csak hosszú évtizedek alatt fog tudni produkálni, ezért szükséges az Európai Unió beavatkozása. Matolcsy úr szerint képesek vagyunk a GDP megduplázására, mely 100% növekedést jelent a jelenlegi éves 4% növekedéssel összehasonlítva.
A probléma a teljes térségre vonatkozik, a 2004-től csatlakozott összes posztkommunista tagállamra, tehát nemcsak Magyar érdekről van szó, hanem a teljes Európai Unió működésére kiható jelenségről, melyre az Európai Uniónak választ és megoldást kell nyújtania!
Az Európai Unió rendelkezik akkora gazdasági teljesítménnyel, hogy a térség gazdasági felzárkózását biztosítani tudja, hiszen az EU teljes gazdasága több, mint GDP 16 trillió euró/év = 16000 milliárd euró/év, melyet ha összehasonlítunk a 100 milliárd euró/év nagyságrendű magyar gazdaságéval, akkor azt az eredményt kapjuk, hogy az EU gazdasága összességében 160x akkora, mint Magyarország, azaz 16000%-al nagyobb.